Африканський континент переживає масштабні геологічні зміни, які можуть призвести до його розділення на дві частини та утворення нового океану.

Про це повідомляє Bild.

Читайте також: Штучний інтелект створив свій перший автопортрет: як він бачить себе (фото)

Африка розколюється на дві частини: причини

Африка

В основі процесу лежить тектонічний розлом довжиною понад 3200 км, відомий як Великий Африканський розлом. Перші ознаки розколу були зафіксовані ще у 2005 році, коли в ефіопській пустелі з’явилася тріщина довжиною понад 50 км. У 2018 році в Кенії також утворився новий розлам. Вчені вважають, що цей розлом почав формуватися близько 30 мільйонів років тому.

Хоча раніше науковці прогнозували, що процес завершиться через 5–10 мільйонів років, нові дані свідчать, що це може статися вже за мільйон років або навіть швидше. Сейсмічні події, наприклад землетруси, можуть значно прискорити ці зміни.

Щорічно тріщина у Східній Африці розширюється на 0,8–2,5 см, що може спричинити утворення нового океану. Сомалі, Ефіопія, Танзанія та частина Кенії відокремляться, утворивши новий острів поблизу африканського узбережжя. Водночас країни, які зараз не мають виходу до моря, як-от Замбія та Уганда, отримають доступ до океану.

Згідно з дослідженням Технологічного університету Вірджинії, ці зміни спричинені рухом тектонічних плит, що активізуються через мантійний плюм — гарячий потік магми під земною корою. Цей плюм також впливає на вулканічну активність і змінює ландшафт планети, залишаючи довготривалий слід у геологічній історії Землі.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦