Ці слова залишаються в усному мовленні й викорінити їх досить важко

Українська мова постійно змінюється та адаптується до сучасних реалій, однак деякі слова, які офіційно вийшли з ужитку, все ще залишаються популярними у повсякденному мовленні. Як повідомляє “24 Канал”, такі зміни часто спричинені оновленням правопису, яке змінює правила використання певних лексем.

Яких слів не треба вживати

Наприклад, після редакції українського правопису 2021 року зникли звичні для багатьох абревіатури, пов’язані з освітніми закладами. Так, терміни ВУЗ, ЗОШ, ДС та інші більше не відповідають сучасним нормам. Слово “ВУЗ” (вищий учбовий заклад) визнано неправильним, оскільки українською мовою правильний термін – “навчання”, а не “учоба”.

Раніше на “Крапка.Медіа”: Популярні ворожіння на Водохреще: як дівчата дізнавалися про долю

Цих слів немає в українській мові,але ними активно користуються,Яких слів не треба вживати

За новими стандартами, слово “заклад” у назвах освітніх установ має стояти на першому місці. Тому тепер:

  • не ВНЗ (вищий навчальний заклад), а ЗВО (заклад вищої освіти) або просто “виш”;
  • не ЗОШ (загальноосвітня школа), а ЗЗСО (заклад загальної середньої освіти);
  • не ДС (дитячий садок), а ЗДО (заклад дошкільної освіти);
  • не ПО (позашкільна освіта), а ЗПО (заклад позашкільної освіти).

Попри зміни у правописі, багато людей продовжують користуватися старими абревіатурами через звичку. Лінгвісти зазначають, що викорінити такі слова з мовлення нелегко, адже вони глибоко вкорінені у свідомості носіїв мови.

Однак експерти закликають звертати увагу на правильне вживання термінів, особливо у формальних текстах та освітніх документах. Нові норми спрямовані на унормування мовлення та створення чіткішої і логічної структури української мови.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦