У ніч перед Водохрещем дівчата здавна ворожили на судженого та майбутнє. Традиції цього дня сягають давніх часів і досі залишаються популярними

Здавна вважалося, що ворожіння у Водохресний вечір, напередодні 6 січня, мають особливу силу та обов’язково збуваються. Ця ніч наділялася містичними властивостями, тому дівчата збиралися разом або ворожили наодинці, щоб дізнатися про свою долю та ім’я майбутнього чоловіка. Святкові ворожіння в Україні вважалися одними з найправдивіших.

Історія ворожінь на Водохреще сягає глибокої давнини. Деякі з них, як-от ворожіння з дзеркалом, прийшли до нас з інших країн ще в XV столітті. Раніше дзеркалам приписували містичні властивості, вважаючи їх порталом у потойбічний світ. Однак, крім дзеркал, використовували й інші предмети: воду, свічки, тварин, папір, каблучки. Існувало повір’я, що ворожіння в цей час не приносять зла, оскільки Водохреще наповнене позитивною енергією.

Найпопулярніші ворожіння на Водохреще

Популярні ворожіння на Водохреще: як дівчата дізнавалися про долю,Найпопулярніші ворожіння на Водохреще

На склянках: У шість склянок кладуть сіль, хліб, цукор, перстень, монету та сірник. Дівчина із зав’язаними очима обирає одну зі склянок, щоб дізнатися, що на неї чекає в новому році (сіль – до сліз, хліб – до достатку, цукор – до радості, перстень – до заміжжя, монета – до багатства, сірник – до поповнення в сім’ї).

На папірцях: На папірцях пишуть бажання, кладуть їх під подушку, а вранці витягують три з них. Вважається, що ці бажання здійсняться.

Читайте також: Який колір вибрати для зустрічі Нового 2025 року Змії, щоб залучити щастя

На картах: З колоди витягують чотирьох королів і кладуть під подушку, загадуючи побачити судженого. Вранці витягують одну карту, щоб дізнатися, яким буде майбутній чоловік (чирвовий – багатий та молодий, піковий – ревнивий старий, бубновий – коханий, хрестовий – військовий).

На ім’я судженого: Дівчина виходить на вулицю і запитує ім’я першого зустрічного чоловіка. Вважається, що так зватимуть її майбутнього чоловіка.

На нитках: Дівчата одночасно підпалюють нитки однакової довжини. Чия нитка згорить першою, та першою вийде заміж.

На дзеркалі: Дзеркало виносять на вулицю, кладуть під подушку з ялиновими гілочками та пишуть на ньому бажання. Якщо вранці напис зник, бажання здійсниться.

На хлібі та стрічці: У посудину кладуть хліб та стрічку, дівчина із зав’язаними очима витягує один предмет. Стрічка означає швидке сватання, хліб – відсутність весілля цього року.

На квасолі: Розкидають квасолю і рахують кількість бобів. Парна кількість означає здійснення бажання.

На цибулі: На цибулинах пишуть чоловічі імена та висаджують їх. Ім’я на цибулині, що проросте першою, буде ім’ям судженого.

На кішці: Загадують бажання та кличуть кішку. Якщо вона переступить поріг лівою лапою, бажання здійсниться.

На кавовій гущі: Випивають каву та виливають гущу на блюдце. За візерунками на стінках чашки трактують майбутнє.

Ці традиції, хоч і мають давнє коріння, досі цікавлять багатьох людей, особливо дівчат, які хочуть дізнатися про своє майбутнє.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦