Роспропаганда поширила фейк про заборону в Україні деяких популярних жіночих імен 

Російська пропаганда запустила новий фейк, який активно поширюється через соціальні мережі, зокрема TikTok.

Дезінформація стосується нібито ухваленого Верховною Радою закону, згідно з яким з 1 січня 2025 року всі жінки в Україні, які мають ім’я Тетяна, повинні змінити його на Горпина. Цей фейк почав викликати обурення серед користувачів соцмереж, особливо серед тих, хто має це ім’я.

Заяви без доказів

Відео, яке стало вірусним, було опубліковане анонімною дівчиною, яка стверджує, що чула про такий закон. Однак у своєму відео вона не надає жодних доказів або посилань на законопроєкт, не вказує ані дати ухвалення, ані інших фактичних даних. Замість цього, вона просто повідомляє про «чутки». З’ясувалося, що авторка відео проживає в Німеччині і підтримує Росію.

Розпалювання ворожнечі

Центр протидії дезінформації (ЦПД) спростував цю інформацію, наголосивши, що жодного законопроєкту про зміну імен в Україні не існує. Подібні фейки мають на меті посіяти ворожнечу у суспільстві, зокрема розпалити дискусії щодо мовного питання та дерусифікації. Це частина старої радянської практики, коли для дискредитації української культури вигадували безглузді історії і стереотипи.

Читайте також: Як правильно висловити подяку українською: не кажіть “велике дякую”

Ім’я Горпина не має стосунку до Тетяни

Фейк також поширюється в контексті зміни імен на «Горпина», але варто зазначити, що це українська форма імені Агрипина, а не Тетяна. Останнє має давньогрецьке походження і не має жодного відношення до імені Горпина.

Всі Тетяни в Україні будуть Горпинами: У ЦПД спростували вірусний фейк,Тетяна Горпина
Всі Тетяни в Україні будуть Горпинами: У ЦПД спростували вірусний фейк

Попри спростування, відео набрало велику популярність, і вже переглянуло понад 2,2 мільйона користувачів. Частина людей почала жартувати з цього приводу, вигадуючи нові імена, замінюючи традиційні на вигадані варіанти, а інші виказували обурення через “закон”.

ЦПД закликає до обережності

Центр протидії дезінформації закликає не вірити подібним чуткам і перевіряти інформацію перед тим, як ділитися нею. Важливо усвідомлювати, що такі фейки створюються для того, щоб дестабілізувати суспільство та сприяти розколу серед українців.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦