На тлі російських атак на енергетичну інфраструктуру Україна впроваджує нетрадиційні підходи, щоб забезпечити країну електроенергією під час зимового сезону.

Про це пише видання New York Times.

Читайте також: Нардеп розповів, чи очікувати українцям на блекаути взимку

Відновлення з запасів СРСР

подолання енергетичної кризи
Україна

Українська енергосистема, побудована ще в радянські часи, потребує унікальних запчастин, які більше не виробляються. У пошуках необхідного обладнання компанія ДТЕК звернулася до країн, що раніше входили до радянського блоку. Завдяки цій ініціативі було демонтовано електростанцію у Вільнюсі, яка колись обігрівала половину литовської столиці. Її компоненти тепер використовуються для ремонту пошкоджених українських об’єктів.

Оренда плавучих електростанцій

Через неможливість швидко будувати нові електростанції Україна розглядає варіант оренди плавучих енергостанцій. За словами джерел, ведуться переговори з турецькою компанією Karpowership, яка пропонує кораблі, здатні генерувати до 500 мегаватів електроенергії. Це забезпечить електрикою близько мільйона людей, переважно на Одещині.

Захист критичної інфраструктури

На тлі руйнування теплових і гідроелектростанцій Україна покладається на атомні електростанції, які забезпечують понад половину енергетичних потреб. Щоб захистити підстанції від ракетних ударів, було збудовано бетонні укриття. Однак цього недостатньо, тому Україна звернулася до МАГАТЕ з проханням залишити своїх представників на місцях як фактор стримування російських атак.

Наразі МАГАТЕ проводить періодичні інспекції, проте від постійного розміщення своїх співробітників відмовилася.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦