Час для тренувань — важливий фактор, який може вплинути на ефективність ваших занять спортом.

Дослідники розглянули вплив фізичної активності в різний час доби, вивчаючи переваги ранкових, денних та вечірніх тренувань. Про це пише ТСН.ua.

Читайте також: Що станеться, якщо спати лише на лівому боці

Чим корисні ранкові тренування

спорт
Коли найкраще займатися спортом: вранці

Ранкова зарядка допомагає активувати циркадні ритми, підвищує рівень енергії та сприяє вивільненню ендорфінів, які покращують настрій і підвищують продуктивність протягом дня.

Для людей, які мають труднощі з ранковим підйомом, ранні тренування можуть стати викликом. Проте, якщо подолати цю звичку, можна покращити якість сну та загальне самопочуття.

Однак варто пам’ятати, що вранці температура тіла нижча, м’язи менш гнучкі, а рівень енергії після сну може бути недостатнім для інтенсивних занять.

Денні тренування – найкращий час для сили та витривалості

За словами експерта з фізичних вправ Університету Південної Кароліни Шона Арента, найкращий період для “вибухових” тренувань — між 13:00 та 18:00.

Дослідження показали, що в цей час м’язова сила та витривалість досягають свого піку. Наприклад, молоді чоловіки, які займалися вдень, змогли виконувати фізичні вправи на 20% довше, ніж ті, хто тренувався зранку.

Крім того, у другій половині дня фізична активність сприяє більш ефективному метаболізму, що було підтверджено експериментом із чоловіками, які мали діабет чи переддіабетичний стан.

Вечірні тренування: які переваги та заборони

Вечірні тренування також можуть бути корисними, і дослідження показують, що вони не погіршують якість сну, якщо виконуються заздалегідь. Проте інтенсивні вправи за годину до сну можуть ускладнити процес засинання, тому експерти рекомендують тренуватися щонайменше за 90 хвилин до відпочинку.

спорт
Коли найкраще займатися спортом: вранці

Незалежно від обраного часу, ключовим фактором для досягнення результатів є регулярність тренувань. Як зазначають дослідники, адаптація організму до стабільного розкладу покращує продуктивність і допомагає досягти кращих результатів, зокрема під час участі у спортивних заходах.

Обирайте час, який відповідає вашому розпорядку дня та особистим вподобанням. Головне — дотримуватися послідовності та не пропускати тренування. Тож якщо у вас зараз є вільна хвилина і ще не було фізичної активності сьогодні, саме час почати!

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦