У Радянському Союзі вибір був обмежений, тож у квартирах неможливо було зробити дійсно якісний ремонт 

Паркет з натурального дерева у радянські часи укладали не від хорошого життя. Особливо паркетними підлогами встеляли квартири за часів Сталіна та Хрущова.

Чому паркет був популярним в СРСР

За царя в Московії РФ паркет у будинку був тільки в аристократів, а от за часів СРСР його стелили у найпростіших будинках.  

Оскільки паркет почали ширше використовувати у будівельній справі, він використовувався при зведенні сталінок та перших хрущовок. Будівництва були масовими, квартири здавалися в найкоротший термін.

Раніше на Крапці: Який вигляд мав легендарний фонтан “Слон” в центрі Києва: фото

У таких умовах промисловість не встигала виготовляти і постачати такий обсяг дешевого покриття для підлоги. Майже все навантаження впало на паркетні фабрики.

Як виготовляли паркет в СРСР

Паркет виробляли з бюджетної сировини, подекуди й виробничих відходів, але він служив довгі роки. Спочатку будівельники викладали паркет “ялинкою”, згодом прямокутниками – для здешевлення обробки та прискорення робіт.

Чому в СРСР у хрущовках стелили лише паркет: ви про це й подумати не могли,Чому паркет був популярним в СРСР,Як виготовляли паркет в СРСР,Дефіцит лінолеуму в СРСР
Чому в СРСР у хрущовках стелили лише паркет: ви про це й подумати не могли

Заможні громадяни Союзу могли дозволити собі вкладати паркет химерними візерунками, подекуди з цього покриття стелили цілі “картини” на підлозі.

Чому в СРСР у хрущовках стелили лише паркет: ви про це й подумати не могли,Чому паркет був популярним в СРСР,Як виготовляли паркет в СРСР,Дефіцит лінолеуму в СРСР
Чому в СРСР у хрущовках стелили лише паркет: ви про це й подумати не могли

Дефіцит лінолеуму в СРСР

До початку 80-х років паркетом були встелені чи не всі хрущовки й сталінки. Масове виробництво інших матеріалів, зокрема лінолеуму, не було настільки масштабним, щоб задовольнити потреби будівельного сектора. Тим часом виробництво паркету в країні розвивалося. Решта покриттів не витримували конкуренції. Дістати лінолеум, тим більше якісний, було важко. Якщо він і з’являвся, то стелили його переважно на кухнях, у ванній, чи коридорі, де площа помешкання була значно меншою. 

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦