В Україні місяці отримали свої назви завдяки погодним явищам або господарській діяльності людей.

Цікаво, що українські назви не мають зв’язку з язичницькими богами, на відміну від римських чи арабських традицій. Однією з таких цікавих історій є походження назви грудня, пояснила авторка і ведуча програми “Правильно українською” Ольга Багній.

Читайте також: Як правильно сказати українською “зачастую”: найкращі відповідники

Не грудень, а студень: що це за місяць

погода в Україні прогноз погоди зима
Як зимові місяці отримали свої назви

Раніше перший місяць зими, що є останнім місяцем року, в Україні називали “студнем”. Це слово відображало суворі зимові холоди.

Сучасна назва – “грудень” – почала використовуватись лише до XIX століття і походить від “грудки” землі, що замерзають або з настанням зимового періоду закінчується посів озимих.

Існувало також кілька інших народних назв для грудня: просинець, стужайло, вітрозим, лютовій, студинець, мостовик, хмурень і андріїв.

Які назвали мали інші зимові місяці

Назви й інших зимових місяців також мають цікаву етимологію. Січень походить від слова “січа” – ділянка лісу, яку очищали від дерев для підвищення врожайності, а також від характерних морозів і вітрів, що “сіють” люті морози.

Лютий отримав свою назву через суворі морози та хуртовини, що властиві цьому місяцю, і слово “лютий” означає “суворий” або “жорстокий”.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦