Величезну роль під час боїв відіграють сили та засоби, які почали застосовуватися ще понад сто років тому 

Війна між Україною та Росією, що триває, отримала назву першої “технологічної війни” завдяки широкому застосуванню безпілотників (БПЛА), штучного інтелекту та роботизованих систем. Проте, навіть у такій високотехнологічній війні не можна забувати про традиційні засоби, які використовуються ще з Першої світової війни.

Раніше на “Крапці”: Зеленський розповів, скільки ракет і дронів Росія запустила по Україні

Серед таких засобів важливу роль відіграють міни, які виявилися дуже ефективними у боротьбі з ворожою технікою та піхотою. Зокрема, російські війська зазначали значних втрат через мінні загородження, які часто стають причиною до 20% їхніх втрат на фронті, пише OBOZ.UA.

Новітні технології на війні

Хімічна зброя та масовані атаки БПЛА: які особливості війни між Україною і РФ,Новітні технології на війні,Порушення міжнародних норм
Хімічна зброя та масовані атаки БПЛА: які особливості війни між Україною і РФ

Серед новітніх технологій, які змінюють хід боїв, слід відзначити застосування FPV-дронів, що скидають боєзаряди на ворожу техніку. Російські війська навіть почали використовувати спеціальні клітки для захисту від таких атак. Однак старі методи, такі як мінування, все ще залишаються дієвими і забезпечують додаткові можливості для знищення ворожої бронетехніки. Протягом 2024 року підриви на протипіхотних мінах стали однією з основних причин втрат росіян.

Порушення міжнародних норм

Хімічна зброя та масовані атаки БПЛА: які особливості війни між Україною і РФ,Новітні технології на війні,Порушення міжнародних норм
Хімічна зброя та масовані атаки БПЛА: які особливості війни між Україною і РФ

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну спостерігається і інше порушення міжнародних норм — використання хімічної зброї. Росія активно застосовує небезпечні хімічні речовини, зокрема сльозогінні гази, які не є допустимими за міжнародними конвенціями. За словами представника Командування сил підтримки ЗСУ, на сьогодні вже зафіксовано понад 4800 випадків використання хімічних речовин проти українських військових. Це порушує правила ведення війни, і Україна суворо дотримується Конвенції про заборону хімічної зброї.

Попри такі порушення з боку Росії, українська армія активно працює над зміцненням оборони. У 2024 році Україна виділила 40 мільярдів гривень на будівництво фортифікаційних споруд третьої лінії оборони. Зараз забезпечення необхідними матеріалами та будівельними ресурсами для передових підрозділів ЗСУ не має жодних серйозних проблем. Завдяки цьому на всіх напрямках війни триває активне укріплення оборонних позицій.

Таким чином, війна між Україною та Росією, хоч і змінилася завдяки новітнім технологіям, все ж не обходиться без використання старих, але ефективних методів ведення бойових дій. Міни, хімічна зброя та фортифікації залишаються важливими елементами стратегії, що дозволяють українським військовим зупиняти агресора та зберігати обороноздатність країни.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦