Біля української антарктичної станції “Академік Вернадський” вилупилися перші пінгвінята цього року.

У гнізді неподалік лабораторії геокосмосу з’явилося одразу двоє пташенят, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Читайте також: Що таке стожари: про них співав легендарний Назарій Яремчук

Перші пінгвінята вилупилися біля станції “Академік Вернадський”

Біолог 29-ї Української антарктичної експедиції Світозар Давиденко розповів, що перше пташеня вже активне, пищить та годується, а друге щойно вилупилося і ще частково ховається під шкаралупою та дорослим пінгвіном.

Пінгвінята проведуть близько місяця в гнізді, де їх доглядатимуть батьки: годуватимуть крилем, зігріватимуть та захищатимуть від хижаків. Через кілька тижнів пух зміниться на чорно-біле пір’я, а пташенята почнуть збиратися в “ясла” — невеликі групи під наглядом дорослих пінгвінів. До цього часу вони вже будуть розміром із батьків, але не перестануть просити їжу, що часто виглядає комічно.

На острові Галіндез, де розташована станція, проживає близько 4 тисяч субантарктичних пінгвінів. Зазвичай кожна пара відкладає два яйця. Спостереження за цими птахами є важливою частиною досліджень змін клімату. Зростання їхніх гніздових колоній та пересування на Південь є одним із свідчень глобального потепління.

Українські вчені продовжують досліджувати пінгвінів, фіксуючи вплив кліматичних змін на їхню популяцію та поведінку.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦