Газована мінеральна вода часто стає незамінним напоєм у спеку, але її вплив на організм має як позитивні, так і негативні сторони.

Розглянемо основні аргументи фахівців щодо користі та шкоди цього продукту.

Читайте також: Зі шкіркою чи без: як правильно їсти хурму

Користь мінеральної води

мінеральна вода

Мінеральна вода містить цінні мінерали, такі як:

  • Магній — регулює роботу нервової системи, знижує артеріальний тиск, стабілізує рівень цукру в крові та холестерину.
  • Кальцій — сприяє здоров’ю кісток, покращує травлення.
  • Калій, фосфор, сірка, натрій, хлор — беруть участь у синтезі гормонів і ферментів, що захищають зуби від карієсу.

Мінеральна вода видобувається з природних джерел і має терапевтичну цінність. Вміст мінералів у ній допомагає підтримувати роботу серцево-судинної системи, зменшуючи ризик ішемічних захворювань; метаболізувати жири, що сприяє контролю ваги та загалом покращувати стан здоров’я за регулярного помірного споживання.

Деякі виробники додатково очищують воду від токсинів і бактерій, що підвищує її якість.

Шкода мінеральної води

Попри користь, газована мінеральна вода має й негативні аспекти:

  • Пластикові пляшки. Щоденне вживання води з пластикової тари може призводити до потрапляння токсичних речовин із пластику в організм, що шкодить здоров’ю.
  • Зловживання. Надмірне споживання може викликати небажані реакції в травній системі та порушити баланс мінералів в організмі.

Фахівці радять вибирати якісну мінеральну воду в скляній тарі та вживати її в помірних кількостях. Це допоможе отримати максимальну користь без шкоди для організму.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦