В Україні, де загальний пенсійний вік становить 60 років, існує категорія “спеціальних пенсіонерів”, які виходять на пенсію значно раніше.
Про це повідомляє OBOZ.ua.
Молоді пенсіонери: хто вони?
За даними Пенсійного фонду України, близько 53,5 тисяч таких пенсіонерів почали отримувати виплати ще до досягнення 45 років. До цієї категорії належать судді, прокурори, військовослужбовці та ті, хто оформив пенсію по інвалідності.
Судді зазвичай йдуть на пенсію у 55 років, прокурори – у 47 років, але є випадки, коли пенсіонерами стають навіть у віці до 40 років. Наприклад, прокурор Ярослав Захарченко, який закінчив Національну академію прокуратури у 2013 році, вже у 2022 році вийшов на пенсію через інвалідність, маючи лише 9 років стажу.
Читайте також: Українців просять здати старі копійки
Отримавши другу групу інвалідності від медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), Захарченко подав заявку на прокурорську пенсію, але спершу отримав відмову від ПФУ. Прокурор оскаржив це рішення в суді та домігся щомісячної виплати у розмірі понад 20 тис. грн. Ця сума є доволі скромною порівняно з іншими прокурорами, пенсії яких можуть досягати 90 тис. грн на місяць.
Особливості “спеціальних пенсій”
Серед більш ніж 5 тисяч прокурорів, близько 10% оформили пенсію через інвалідність, що дозволяє їм отримувати повну виплату навіть за мінімального стажу в 10 років. Загалом у 2024 році на “спеціальні пенсії” буде витрачено 119,3 млрд грн.
Для порівняння, цієї суми вистачило б, щоб підвищити всі пенсії в Україні до рівня, що перевищує фактичний прожитковий мінімум.
Випадки раннього виходу на пенсію викликають обурення в українців. Багато хто вважає, що надання таких пільг створює суттєве навантаження на бюджет та посилює нерівність у системі соціального захисту.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦