Українські судді, депутати та урядовці дедалі частіше декларують значні активи в криптовалюті. Деякі з них заробили мільйони, інші втратили колосальні суми через недбалість.
Серед задекларованого – тисячі біткоїнів, які оцінюються в мільярди гривень. Проте деколи ці активи “зникають” із декларацій без пояснень. Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA.
Читайте також: В Україні можуть дозволити поліції відкривати посилки без відома адресата
Політики, які втратили криптовалюту
Колишній міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін торік продав 25,46 біткоїна, заробивши 17,4 млн грн. Хоча угода принесла 10,8% прибутку, через стрімке зростання курсу він міг би отримати на 85,7 млн грн більше, якби дочекався кінця 2024 року.
Ще більшу втрату зазнав голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія. У прямому ефірі політик зізнався, що загубив пароль від криптогаманця, де зберігалося 400 біткоїнів. За сьогоднішнім курсом це близько 1,6 млрд грн.
Найбагатші криптовласники серед можновладців
Богдан Драп’ятий, заступник міністра внутрішніх справ, задекларував криптовалюту своєї дружини Марії-Марти, яка зберігає активи на платформі Binance. Завдяки зростанню курсу їхня вартість зросла на 120 тис. грн.
Дружина нардепа Дмитра Гуріна, росіянка Марія Салтикова, володіє 42 біткоїнами. У 2020 році їхня вартість становила 22,5 млн грн, а нині – 170,1 млн грн.
Нардеп Анатолій Урбанський колись був власником понад 4256 біткоїнів, які він придбав ще у 2014 році. Проте в його деклараціях за 2022 та 2023 роки залишилося лише 1111 монет. Доля решти активів, оцінених у 17,3 млрд грн, залишається невідомою.
Суддя Господарського суду Луганської області Антон Іванов купував біткоїни з 2020 року. Його найбільший актив – 0,55 біткоїна, куплений за 331 тис. грн, нині коштує понад 2 млн грн.
Суддя Верховного Суду Ігор Олендер задекларував 14 криптоактивів, зокрема 0,16 біткоїна та майже 3 Ethereum. Завдяки криптовалюті він збільшив свої статки на сотні тисяч гривень.
Деякі політики вказують у деклараціях значні активи в криптовалюті, які пізніше зникають. Наприклад, Урбанський відмовився пояснювати, куди поділися його біткоїни. Інші, як Арахамія, втратили доступ до гаманців через помилки з безпекою.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦