У Києві зафіксовано зростання захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), які поступово витісняють коронавірус.

Лікарі прогнозують подальше збільшення кількості хворих, особливо серед дітей. Про це повідомляє ТСН.ua.

Читайте також: COVID-19: у США заявили про причетність Китаю до виникнення пандемії

Ситуація з захворюваністю: цифри та динаміка

грип

За даними Київського міського центру контролю та профілактики хвороб, минулого тижня у столиці зареєстровано понад 10 тисяч випадків захворювання на грип, ГРВІ та COVID-19. Захворюваність у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 3,2%.

Особливо тривожна ситуація серед дітей:

  • Хворих дітей стало на 7,1% більше.
  • Захворюваність серед школярів зросла на понад 30%.

Як зазначає завідувачка відділу профілактики інфекційних захворювань Ірина Алексєєва, школярі часто стають індикатором поширення хвороби, оскільки інфекція швидко розповсюджується в організованих колективах.

Епідемічний сезон у Києві

Епідемічний сезон у столиці набирає обертів. Лікарі вже зафіксували випадки вірусу грипу А, а цього тижня – навіть грипу Б.

Алексєєва пояснила, що сам факт появи вірусу грипу насторожує, адже це означає, що сезон грипу в Києві розпочався. На жаль, через зниження темпів вакцинації ризики ускладнень зростають.

Фахівці радять киянам не відкладати вакцинацію, щоб уникнути важких наслідків.

COVID-19 поступається грипу

Серед понад 10 тисяч нових хворих минулого тижня лише у 138 пацієнтів лабораторно підтверджено COVID-19. Лише два пацієнти з коронавірусом потрапили до реанімації.

Вірус поступово втрачає домінування, оскільки грип починає витісняти COVID-19. Ці інфекції змінюють одна одну, каже Алексєєва. Під час активності грипу кількість випадків COVID-19 зменшується і навпаки.

За словами лікарів, до зимових канікул захворюваність серед дітей залишатиметься високою. Канікули можуть тимчасово зменшити поширення хвороби, але після їх завершення показники знову можуть зрости.

грип

Додатковими факторами ризику залишаються:
– Навчання в укриттях. Торік повітряні тривоги змушували дітей перебувати в закритих приміщеннях, що сприяло поширенню інфекцій.
– Безвідповідальність батьків. Частина дорослих відправляє дітей до школи навіть із симптомами хвороби.

“Відправляти дитину в школу чи садок після зниження температури, але з іншими симптомами – це поширена помилка, яка сприяє епідеміям”, – наголошує Алексєєва.

Рекомендації для мешканців Києва

  • Вакцинуйтеся проти грипу та COVID-19. Це допоможе зменшити ризик ускладнень.
  • Не ігноруйте симптоми.
  • Залишайте дітей вдома, якщо вони почуваються погано.
  • Дотримуйтеся гігієни.
  • Регулярно мийте руки та провітрюйте приміщення.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦