Гелевий манікюр — популярний вибір серед жінок завдяки його довговічності, блиску та відсутності сколів.

Утім, питання безпеки такого покриття залишається актуальним. Розберемося, чи дійсно гелевий манікюр може зашкодити нігтям.

Читайте також: Що станеться, якщо спати лише на лівому боці

Гелевий манікюр: що це таке?

Гелевий манікюр — це покриття нігтів спеціальним гель-лаком, який твердіє під впливом ультрафіолетового (УФ) або світлодіодного світла. Секрет стійкості гелю — у хімічному складі, що містить акрилові мономери та олігомери.

Існують два основних види гель-лаків і обидва мають свої переваги, але за ними треба правильно доглядати:

  • Твердий гель — дозволяє не лише покривати, але й нарощувати нігті.
  • М’який гель — забезпечує довготривалий манікюр і легше знімається.

Чи дійсно гелевий манікюр шкодить нігтям?

гелевий манікюр

У сучасних гель-лаках використовуються формули, які практично не шкодять нігтям. Щобільше, заяви про те, що нігтям потрібно “дихати”, не має наукового обґрунтування. Гель-лак, навпаки, може створити захисний шар, який мінімізує вплив навколишнього середовища.

Однак проблеми можуть виникнути через неправильне нанесення, зняття чи догляд за манікюром. Основні проблеми виникають з низки причин, серед яких:
– Агресивне шліфування нігтьової пластини перед нанесенням покриття.
– Неправильне зняття гелю, зокрема “віддирання” лаку.
– Використання непридатних інструментів.

Як наслідок, ви отримаєте ламкі та зношені нігті, які ще й розшаровуються. При цьому використання нестерильних інструментів підвищує ймовірність бактеріальних або грибкових уражень. Натомість лампи з УФ-випромінюванням може прискорювати старіння шкіри та підвищувати ризик раку. Експерти радять наносити сонцезахисний крем на руки за 20 хвилин до процедури.

Носити гелевий манікюр понад три тижні не варто, оскільки це може спричинити мікротріщини та механічні пошкодження. Також рекомендовано робити перерву між манікюрами — 2–4 тижні. Для відновлення використовуйте зміцнюючі засоби, як-от живильні креми та олію для кутикули.

Як зберегти нігті здоровими та міцними?

  • Вибирайте професійні салони з дотриманням гігієни.
  • Наносьте сонцезахисний крем перед використанням УФ-лампи.
  • Уникайте самостійного зняття покриття.
  • Робіть перерви між процедурами.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦