Наявність стратегічних літаків у військовому арсеналі України не мала б значного впливу на хід війни
Леонід Кучма, колишній президент України, прокоментував наслідки передавання Росії українських бомбардувальників, яке сталося 25 років тому. За його словами, навіть якби ці літаки залишалися в Україні, їхня роль у поточній війні з Росією була б мінімальною.
У розмові з журналістами “Схем” Кучма зазначив, що наявність стратегічних бомбардувальників не змінила б хід бойових дій.
Легка здобич для ППО
Росія має потужні системи протиповітряної оборони, здатні нейтралізувати ракетні удари, зокрема, такі як ракети Х-55. Він вважає, що великі і відносно повільні бомбардувальники стали б легкою здобиччю для російських засобів ураження, як у повітрі, так і на землі.
Кучма також підкреслив, що ці літаки не відповідали вимогам української армії та не могли бути ефективно використані в умовах цієї війни. Стратегічне озброєння потребує відповідної інфраструктури, якої в Україні на той час не було. За його словами, країна не мала достатньо території та полігонів для випробувань таких ракет.
Раніше: Німеччина назвала країну, яка є головною мішенню гібридних атак РФ
На думку колишнього президента, стратегічна зброя, до того ж не вписувалася в масштаби України, оскільки країна не мала необхідних ресурсів для її експлуатації. Водночас за відсутності належної підтримки і технічних можливостей, ці літаки не могли значно вплинути на розвиток військових операцій.
Таким чином, Леонід Кучма зробив висновок, що передача бомбардувальників Росії не мала серйозних стратегічних наслідків для України, і їхня наявність не змінила б результат поточної війни.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦