Це стало сигналом для Північної Кореї про неприйнятність її військової співпраці з РФ

Президент США Джо Байден ухвалив рішення дозволити Україні використовувати далекобійну зброю для ударів по території Росії. За даними агентства Reuters, це рішення стало результатом низки факторів, серед яких перемога Дональда Трампа на президентських виборах та залучення солдатів з Північної Кореї до російсько-української війни.

Відповідь США на нові виклики у війні

Чому Байден дозволив бити далекобійною зброєю по Росії: деталі від Reuters
Чому Байден дозволив бити далекобійною зброєю по Росії: деталі від Reuters

Згідно з інформацією від анонімних джерел у Вашингтоні, перемога Трампа створила додатковий тиск на адміністрацію Байдена. Це змусило Білий дім змінити підхід до військової підтримки України, пом’якшивши правила використання американської зброї. Адміністрація визнала, що посилення допомоги Києву є необхідним кроком у відповідь на нові виклики.

Читайте також: Шольц пояснив рішення не передавати Україні ракети Taurus

Окрім внутрішньополітичних чинників, важливу роль у цьому рішенні відіграли дії Північної Кореї. Відправлення солдатів КНДР на допомогу російській армії у Вашингтоні розцінили як серйозну ескалацію. Дозвіл на використання далекобійної зброї став своєрідним сигналом, спрямованим не лише на підтримку України, а й на стримування військової співпраці між Пхеньяном і Москвою.

Рішення про застосування такої зброї також стало попередженням для російських військових, які намагалися витіснити Збройні сили України з Курської області. Водночас у Вашингтоні розуміють, що цей крок може спричинити подальшу ескалацію конфлікту, хоча наразі Росія не зробила активних дій проти західних союзників України.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦