На первинному ринку нерухомості в Україні очікується суттєве зниження попиту.

Прогнозується, що у найближчий період попит може впасти на 50%. Причиною такого явища є ймовірне відновлення масових відключень електроенергії взимку, що вплине не лише на інтерес покупців, але й на темпи будівництва. Про це повідомляє OBOZ.ua.

Читайте також: Названо найпопулярніші професії в Україні: кого шукають роботодавці

Причини зниження попиту

Обвал на ринку нерухомості,в Україні,попит на нове житло,причини зниження попиту
Обвал на ринку нерухомості

За словами експертів, ситуація на ринку виглядає складною, але тимчасовою. Як зазначають у будівельній компанії GAZDA, попит має шанси повернутися до звичних показників одразу після стабілізації енергетичної ситуації.

Однак існують кілька ключових чинників, які впливатимуть на поведінку покупців:

  1. Безпека регіону. Найбільший попит на житло спостерігається в західних областях країни, таких як Львівська, Закарпатська, Чернівецька та Івано-Франківська.
  2. Розмір та стадія будівництва об’єкта. Найбільш затребуваними є однокімнатні та двокімнатні квартири площею від 35 до 80 квадратних метрів. Перевага надається об’єктам на завершальній стадії будівництва або введеним в експлуатацію.
  3. Фінансові умови. Понад 70% покупців зацікавлені в придбанні нерухомості через розстрочку від забудовника. Умови мають бути максимально гнучкими: безвідсоткова розстрочка, фіксація ціни та первинний внесок у межах 30-50% вартості. До 20% покупців розглядають можливість скористатися державною програмою єОселя.

Проблеми з будівництвом через відключення світла

Можливі перебої з енергопостачанням можуть негативно вплинути на темпи будівництва, особливо на початкових стадіях, які охоплюють до 40% об’єктів. Але це не означає повної зупинки роботи забудовників. Як пояснила директорка з продажу Маріанна Бігунець, ринок уже пристосувався до роботи у стані постійного стресу за останні три роки, тому кризи, схожої на анабіоз, не передбачається.

Що важливо знати покупцям новобудов

Сучасні покупці висувають високі вимоги до нових житлових комплексів. Основні критерії вибору:

  • Безпека. Закрита територія, охорона, камери спостереження та цілодобовий контроль.
  • Інфраструктура. Наявність дитячих майданчиків, спортивних і розважальних зон, побутових сервісів і паркування.
  • Енергетична автономність. Покупці звертають увагу на можливості забезпечення житла резервними джерелами енергії.

Хоча ситуація на первинному ринку нерухомості буде напруженою до кінця 2024 року, експерти впевнені: зупинки будівництва не буде. Девелопери зосереджуватимуть свої зусилля на безперервному зведенні об’єктів, що є найкращою рекламою для залучення покупців.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦