Американські вчені створили унікальну модель, яка дозволяє краще зрозуміти хімічні процеси в кометі Гейла-Боппа та їхній можливий вплив на зародження життя на Землі.
Їхні дослідження вказують на те, що органічні молекули, які могли стати основою для виникнення життя, могли сформуватися задовго до появи Сонця. Про це повідомляє видання Space.
Читайте також: Над Києвом зафіксували парад супутників Starlink Ілона Маска
Як виникло життя на Землі
Комета Гейла-Боппа, або C/1995 O1, була відкрита 1995 року і є однією з найяскравіших комет в історії спостережень. Використовуючи дані, зібрані за десятиліття спостережень, дослідники вивчили її хімічний склад та еволюцію.
Зокрема, ядро комети, що складається з замерзлої води, газів, пилу та кам’янистих матеріалів, містить низку складних органічних речовин: формамід, метилформіат, етиленгліколь, метанол і ацетонітрил. Ці сполуки вважаються важливими для утворення життя.
Дослідження показало, що органічні молекули могли утворитися та вижити у внутрішніх шарах комети навіть за екстремальних умов. Вчені припускають, що подібні комети могли доправляти ці речовини на Землю, що, ймовірно, сприяло зародженню життя.
Однак, науковці наголошують: поки немає прямих доказів того, що саме комети стали джерелом необхідних органічних молекул для Землі. Їхня модель лише підтверджує, що така можливість існує.
За припущеннями вчених, органічні молекули, виявлені в кометі Гейла-Боппа, могли сформуватися ще до виникнення Сонячної системи. Це відкриття проливає нове світло на теорії походження життя, не лише на нашій планеті, а й за її межами.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦