Дрова коштують дорого, тому способи економити на опаленні доволі актуальні  

Опалювальний сезон вже розпочався, а вартість енергоносіїв продовжує зростати. Для багатьох українців, які обігрівають свої домівки дровами, питання економії особливо актуальне. Експерти радять кілька простих, але ефективних способів, як зробити так, щоб дрова горіли довше і віддавали більше тепла, пише ТСН.

Правильне укладання дров

Однією з найпоширеніших помилок є неправильне укладання дров у печі. Щоб дрова горіли повільніше та рівномірніше, їх слід укладати пірамідою, починаючи з найбільших полін внизу і закінчуючи дрібними трісками зверху. Розпалювати вогонь краще зверху, щоб дрібні дрова спочатку розгорілися, а потім підпалили більші.

Також читайте: Нардеп пояснив, скільки дров можна зберігати без покарання

Дрова будуть горіти довше: шість простих правил
Дрова будуть горіти довше: шість простих правил

Регулювання подачі повітря

Важливу роль у процесі горіння відіграє подача повітря. За допомогою засувки можна регулювати інтенсивність горіння: чим менше повітря, тим повільніше горять дрова. Однак важливо не переборщити, інакше вогонь може згаснути.

Вибір породи деревини

Не всі дрова горять однаково. Щільні породи деревини, такі як слива чи ясен, горять довше та віддають більше тепла. А ось хвойні породи згорають швидко. Для печей найкраще підходять дрова середньої щільності, наприклад, береза або дуб.

Оптимізація обсягу закладання дров

Кількість дров, які ви закладаєте в піч, залежить від температури повітря на вулиці та теплоізоляції вашого будинку. Зазвичай, в холодну пору року потрібно закладати більше дров, ніж у теплу.

Видалення сажі

Сажа зменшує тягу в димарі та знижує ефективність печі. Тому її необхідно регулярно видаляти.

Підготовка дров

Щоб дрова горіли краще, їх потрібно заздалегідь занести в тепле приміщення, щоб вони просохли. Сухі дрова горять більш рівномірно і віддають більше тепла.

Дотримуючись цих простих порад, ви зможете значно зменшити витрати на опалення та зробити свій будинок теплішим і затишнішим.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦