В основі реформи МСЕК має бути закладено включення міжнародного класифікатора функціональності

В Україні від 2025 року зникнуть медико-соціальні експертні комісії (МСЕК), функції МСЕК передадуть кластерним та надкластерним лікарням. Проте, на думку адвоката і ветерана Масі Найєма, цей крок сам по собі не зможе повністю викорінити корупцію в системі встановлення інвалідності.

Реформа МСЕК

У своєму інтерв’ю Найєм наголосив, що для зменшення впливу людського фактора необхідно впровадити міжнародний класифікатор функціональності. Це дозволить ухвалювати більш об’єктивні та прозорі рішення, оскільки встановлення інвалідності ґрунтуватиметься на чітких критеріях. Він зазначив, що, наприклад, у разі втрати певного відсотка функціональності, військові мають розуміти можливості залучення людини до служби.

Також читайте: У ЗСУ могли створити дві фейкові бригади: аналітики пояснили мету

Адвокат навів приклад: якщо людина втратила функціональність на певний відсоток, це має відображатися в системі координат, яка чітко регулює, які фізичні вимоги дозволяють залишатися на службі. За його словами, це наближатиме систему до прозорості й дозволить уникнути випадків, коли люди отримують інвалідність через суб’єктивні рішення.

Найєм також підкреслив важливість інтеграції кластерних лікарень з електронною системою охорони здоров’я (ЕСОЗ). Це, на його думку, стане дієвим механізмом для перевірки справжності документів про інвалідність: “Якщо МСЕК видала документ про інвалідність, але він не зареєстрований в системі, то документ вважатиметься недійсним.”

Таким чином, реформа МСЕК, підкріплена міжнародним класифікатором і підтримкою ЕСОЗ, може стати ефективним інструментом для зниження корупції в цій сфері, резюмує Масі Найєм.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦