Гуму міняють, коли середньодобова температура опускається нижче 10 градусів

Осінні холоди нагадують водіям про необхідність замінити літні шини на зимові. Це питання особливо актуальне для безпеки, адже зимові шини забезпечують краще зчеплення з дорогою в умовах холоду, дощу чи ожеледиці.

В Україні поки що немає обов’язкових дат для переходу на зимову гуму, тому кожен водій приймає це рішення індивідуально. Проте, недотримання технічних вимог до стану шин може призвести до штрафів.

Коли міняти гуму на зимову

Фахівці рекомендують міняти гуму, коли середньодобова температура опускається нижче 10 градусів. Зазвичай такі умови настають у кінці жовтня — на початку листопада, хоча це може відрізнятися в різних регіонах. Водії, які часто їздять уранці чи ввечері, можуть встановлювати зимові шини вже на початку жовтня для більшої безпеки.

Коли переходити на зимову гуму,і чи загрожує штраф
Коли переходити на зимову гуму

Різниця між літніми та зимовими шинами зумовлена матеріалом і структурою. Літні шини стають твердими на морозі, через що їхнє зчеплення з дорогою погіршується. Натомість зимові шини зберігають еластичність навіть при мінусових температурах, що покращує гальмівний шлях і знижує ризик аварій в холодну пору року.

Також читайте: Синоптики попереджають про небезпеку на початку листопада

Важливо також оцінювати знос шин перед встановленням. Оптимальний термін їх експлуатації — 4-5 років, після чого гума втрачає свої властивості. Мінімальна глибина протектора для легкових автомобілів становить 1,6 мм, і за недотримання цих вимог водіям можуть виписати штраф.

Поки штраф за їзду на літній гумі взимку відсутній, проте за непридатні шини можна отримати стягнення у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів, а за повторне порушення — навіть позбавлення прав на пів року.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦