Нічна атака дронів-камікадзе “Шахед”, що сталася 21 жовтня, викликала занепокоєння серед мешканців Києва.

Багато хто зауважив, що якщо раніше більшість дронів збивали ще до підльоту до столиці, то тепер вони кружляють над містом. Військові експерти для ТСН.ua пояснили, чому ситуація змінилася і які перспективи чекають найближчим часом.

Читайте також: Україна створила дрон, що може перехоплювати шахеди – The Telegraph

Окупанти стали зухваліші та прагнуть знайти слабкі місця

Колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов вважає, що адаптація російської армії до обставин є цілком очікуваною. За його словами, не можна недооцінювати ворога. Російські військові намагаються завдати шкоди, використовуючи мінімум ресурсів. Зокрема, нічна атака “Шахедів” свідчить про їхню зухвалість і прагнення знайти слабкі місця у системі протиповітряної оборони.

Чому "Шахеди" прориваються у Київ та літають над центром: експерти пояснили ситуацію
Чому

Селезньов також вказав на те, що знищення дронів над містом може призвести до небезпеки для житлових кварталів, тому мобільні вогневі групи працюють обережно, намагаючись мінімізувати ризики для цивільного населення. Ворог, за його словами, змінює маршрути атак, щоб обійти діючу систему ППО. Однак для ефективнішої оборони необхідно збільшувати кількість мобільних груп та розширювати периметр навколо Києва.

Експерт припускає, що російська армія створює своєрідну мапу розміщення мобільних вогневих груп для підготовки комбінованих атак дронами та ракетами, аби вразити місця, де оборона найслабша. Крім того, такі атаки можуть бути підготовкою до великих енергетичних блекаутів.

Як Росія використовує “Шахеди” для атак по Києву

Військовий аналітик Роман Світан підкреслює, що Росія зараз активно використовує “Шахеди” для атак на столицю. Водночас, за його прогнозами, Україна збільшить кількість мобільних груп, які працюватимуть над захистом міста, і ситуація може змінитися вже протягом тижня.

За словами Світана, нинішні атаки “Шахедів” мають на меті виснажити українську ППО, змусивши використати ракетні запаси. Однак він не виключає можливості масованих ударів ракетами, хоча це й не обов’язково буде пов’язано з накопиченням запасів.

Аналітик також зазначає, що існують припущення про можливі домовленості, які можуть обмежувати використання далекобійної зброї проти Росії, але ці угоди можуть бути розірвані в будь-який момент.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦