У жовтні 2024 року в Україні відбудеться останнє переведення годинників на зимовий час. Після цього українці більше не будуть змінювати час двічі на рік, що означає кінець практики переведення годинників навесні та восени.
Коли відбудеться останній перехід на зимовий час
Перехід на зимовий час в Україні традиційно здійснюється в останню неділю жовтня. У 2024 році це буде 27 жовтня. О 04:00 ранку стрілки годинників слід перевести на одну годину назад — з 04:00 на 03:00.
Таким чином, у цей день з’явиться додаткова година для сну. Сучасні електронні пристрої, такі як смартфони і комп’ютери, зазвичай здійснюють перехід автоматично, тоді як механічні годинники потребують ручного коригування.
Читайте також: Фінансовий гороскоп на вересень 2024 року
Наслідки скасування переведення годинників
Після рішення Верховної Ради України у червні 2024 року скасувати зміну часу, країна залишиться на зимовому часі (GMT +2) постійно. Це рішення викликало суперечки серед населення, оскільки не всі підтримують залишення зимового часу як основного.
Для жителів східних областей України (Луганської, Донецької та частини Запорізької) збереження зимового часу означатиме, що влітку сонце вставатиме дуже рано — близько 3:00 ночі, а заходити буде близько 21:00. Водночас у західних регіонах країни, взимку рано темнітиме, що може вплинути на комфорт життя.
З економічної точки зору, деякі експерти зазначають, що залишення зимового часу також може мати негативні наслідки. Підприємства будуть починати та завершувати роботу пізніше, що означатиме, що багато працівників повертатимуться додому у темряві, що може призвести до зниження продуктивності.
Вплив переведення годинників на здоров’я та поради медиків
Медичні фахівці загалом підтримують скасування переведення годинників, оскільки зміна часу негативно впливає на здоров’я людини. Переведення годинників може призвести до збільшення кількості випадків депресії, серцевих нападів, проблем зі сном, підвищення артеріального тиску та інших захворювань.
Щоб мінімізувати стрес від останнього переходу на зимовий час, лікарі радять заздалегідь підготуватися до цієї зміни. Варто почати лягати спати раніше за кілька днів до 27 жовтня 2024 року. Також рекомендується уникати вживання алкоголю і нікотину, більше часу проводити на свіжому повітрі, гуляти, займатися медитацією, пити трав’яний чи зелений чай, і намагатися уникати стресових ситуацій.
Після останнього переведення годинників у жовтні 2024 року, Україна залишиться у часовому поясі GMT +2, що покладе край практиці переведення часу двічі на рік.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦