У Києві з’явилися квартири, вартість яких значно нижча від середньої ринкової ціни.

У Деснянському, Голосіївському та Дарницькому районах пропонуються квартири площею до 20 квадратних метрів всього за 8-10 тисяч доларів. Продавці стверджують, що ціни є акційними, але разом із такими квартирами можуть виникнути значні проблеми, застерігають експерти.

Ці квартири розташовані у багатоквартирних будинках, які фактично оформлені як індивідуальні будинки. У кожному з таких будинків може бути до 30 квартир, які використовують спільні комунікації, спроєктовані для одного приватного будинку.

Однак, земля під такими будинками перебуває у приватній власності, що ускладнює оформлення договорів на комунальні послуги. Це лише частина проблем, з якими можуть зіткнутися майбутні власники так званих “смарт-квартир”.

Читайте також: В Україні кардинально змінилася ситуація на ринку праці

Середня вартість однокімнатної квартири в Києві становить близько 1,2 тисячі доларів за квадратний метр. Однак для тих, хто має обмежений бюджет, забудовники пропонують спеціальні умови, які дозволяють придбати квартири навіть за ціною 8-10 тисяч доларів. Наразі на різних платформах розміщено близько 30 оголошень про продаж подібних квартир, деякі з яких знаходяться у пішій доступності від метро.

Найдешевші київські квартири
Києві

Одна з таких квартир, розташована за адресою Джерельна, 61Б, виявилася частиною приватного сектору, оточеного індивідуальними будинками. Вартість квартир у цьому будинку сягає лише 8-10 тисяч доларів за квартиру площею до 20 квадратних метрів.

Відомо, що цей будинок належить компанії “Білдінгтехнолоджі”, власником якої є забудовник Андрій Петренко. Забудовник володіє десятками об’єктів нерухомості у різних районах міста, включно ще з кількома неподалік від оголошеної адреси.

Проте, на відміну від типових багатоквартирних будинків, в цих квартирах відсутні централізовані системи водопостачання та водовідведення. Замість цього передбачається встановлення септика, який потребуватиме регулярного обслуговування та спеціальних витрат.

Попри ці нюанси, попит на такі квартири залишається значним. Журналісти OBOZ.UA намагалися зв’язатися з представником компанії, однак отримали відмову у коментарях.

Експерт з питань нерухомості Іван Кудояр пояснює, що такі будинки завжди мають проблеми через те, що всі комунікації та земля перебувають у приватній власності.

У випадку з індивідуальними будинками, на відміну від багатоквартирних комплексів, власникам доведеться сплачувати податок на землю незалежно від того, чи є будинок в експлуатації, чи ні.

Згідно з юридичними правилами, коли багатоквартирний будинок будується, земля використовується у прокаті, а після його завершення будинок передається місту, тому податок на землю не стягується. Однак у випадку з індивідуальними будинками, податок потрібно буде сплачувати завжди, і його сума може сягати від 5 до 10 тисяч гривень на рік залежно від оцінки. Це, хоч і невелика, але обов’язкова сума, яку необхідно внести.

Крім того, існує проблема з оформленням права власності на такі квартири, зазначає Кудояр. Часто виникає ситуація, коли інженер БТІ розробляє технічні паспорти на будинок та “квартири”, а потім з цими документами знаходять реєстратора, який, ігноруючи численні проблеми, реєструє право власності на квартиру.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦