Його будують  біля кордону з Україною 

Будівництво Білоруссю військового містечка за 40 кілометрів від кордону з Україною пов’язано із тим, що Росія готується до нової хвилі мобілізації, яка буде значно більшою, ніж 2022 року.

Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, Білорусь вже давно відіграє роль країни, яка є майданчиком для інформаційно-психологічної спецоперації проти України. У першу чергу мілітарного порядку — тобто яка становить загрозу.

Раніше: У ISW заявили про загрозу ескалації для ще однієї країни

“Саме тому ми на північному плацдармі укріплювали наші рубежі. Генерал Наєв, наприклад, регулярно демонструє, наскільки ці рубежі укріплюються, і що в нас є захист з північного напрямку”, — каже Олександр Коваленко.

Росія саме на території Білорусі готувала своїх мобілізованих, яких в рамках так званої часткової мобілізації було призвано до лав російських окупаційних військ.

“Росії потрібні, відповідно, якісь потужності для підготовки цих мобілізованих. Бо якщо ти відправляєш якогось там середньостатистичного, я не знаю, програміста з Магадану в зону бойових дій без відповідної підготовки, то це — живе м’ясо”, — розповів Олександр Коваленко.

Однак, за його словами, Росії потрібно щось більше: формування нових підрозділів, відновлення боєздатності, ротація і водночас не втратити ті позиції, які вони зараз контролюють.

“Тому, відповідно, Білорусь буде використовуватись саме для цього. Для підготовки росіян під час їхньої нової хвилі мобілізації”, — розповів Олександр Коваленко.

Він зазначив, що на території Росії немає такої кількості полігонів, військових частин, казарм, які могли б розмістити таке угруповання.

“Тому, після так званих виборів президента Російської Федерації ми побачимо, як до Білорусі будуть прямувати нові ешелони з особовим складом для розміщення та підготовки”, — розповів Олександр Коваленко.

За словами військово-політичного оглядача, таке близьке розташування військового містечка до кордону не може бути пов’язано з якимись загрозами для України.

“Це просто підготовка росіян до подальших бойових дій в Україні”, — підсумував Олександр Коваленко.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦