Є прізвища, які розповідають про соціальний статус українців у минулому
Товариство краєзнавців ім. Василя Івановича Маслова повідомило, що прізвища українців можуть відкривати цікаві деталі про соціальний статус їхніх предків.
В історичному контексті бідність часто виявлялася чимось звичайним, і це знаходило своє віддзеркалення в прізвищах, які існують донині.
Зазначається, що у 17-18 століттях, коли багатство було несамовитою розкішшю, а багаті люди були рідкістю, населення України подекуди не мало коштів навіть на придбання одягу. Зазвичай такі люди отримували прізвиська, які наочно вказували на їхню низьку соціальну позицію.
![](https://krapka.media/wp-content/uploads/2023/11/346467249_6616771915010039_5740297130815913043_n.jpg)
Ось декілька прикладів прізвищ, які свідчили про скромні доходи:
Голик, Голяків, Голиш: такі прізвиська вказували на брак матеріальних благ та низький статус.
Холоп, Холопченко – походили від терміну, що означав невільника або простолюдина, що перебував на нижчому рівні соціальної ієрархії.
Горбач, Горбатенко, Горбенко – подібні прізвиська отримували ті, хто заробляв на хліб важкою працею, яка з часом згорблювала людину.
Боржник – людина з таким прізвиськом зазвичай накопичувала значні борги.
Сирота, Сиротченко, Сиромітник – так називали дітей, які втратили одного чи двох батьків. Зазвичай вони були дуже бідними та не мали власної домівки, тож їм доводилося наймитувати.
Злидар, Злидаренко – це слово використовувалося для опису поганих умов життя, а тому вказувало на низький статус власника такого прізвиська.
Батрак, Батраченко, Батрючко – такі прізвиська використовувалися для опису низькооплачуваних працівників. Вони зазвичай виконували важку та брудну роботу.
Прізвища завжди мають свою історію, і вони можуть віддзеркалювати соціокультурний контекст часів їхнього виникнення.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦